انواع-سیستم-سرمایشی
تجهیزات سرمایشی

تجهیزات سرمایشی

ایران‌ دوست داشتنی ما در منطقه‌ای از کره زمین واقع‌شده است که تغییرات آب و هوایی سرد و گرم دارد. بنابراین تجهیزات سرمایشی از وسایل مهم زندگی در ایران می‌باشد.

تکنولوژی دست ما را در انتخاب وسایل سرمایشی باز گذاشته است.انواع مختلف با برندهای متفاوت نشان از صنعت گسترده تجهیزات سرمایشی دارد .در ادامه بیشتر با تجهیزات سرمایشی آشنا خواهیم شد.  قبل از اینکه با مزایا معایب انواع وسایل سرمایشی آشنا شویم.دو نکته را در انتخاب وسایل سرمایشی در نظر داشته باشید.اول اینکه وسایل را انتخاب کنید که مصرف انرژی پایینی داشته باشند .دوم اینکه با توجه به فضایی که می‌خواهید آن وسایل را قرار دهید خرید کنید.

انواع تجهیزات سرمایشی کدم‌اند ؟

انواع مختلفی از وسایل سرمایشی در بازار موجود هستند.که هر وسیله ویژگی های و کاربری های خاص خودش را دارد.از زمانی که تکنولوژی متولد شد وسایل زیادی برای سرمایش ساخته شده اند.وسائلی مانند یخچال ایستاده ،آب سردکن صنعتی و اداری ، فالوده ساز و سایر موارد درادامه بیشتر با این وسایل آشنا می شویم.

یخچال ایستاده

یکی از ملزومات هر فروشگاه و رستوران است. که در طرح ها و مدل ها و ابعاد  مختلف طراحی و ساخته شده اند. از مدل های یخچال ایستاده می توان به یخچال ایستاده نوشابه ، یخچال ایستاده قصابی ، یخچال ایستاده قنادی و غیره اشاره کرد. در ادامه با انواع این مدل ها بیشتر آشنا می شویم.

انواع یخچال ایستاده

1.یخچال ایستاده نوشابه :

این نوع یخچال ها که به یخچال تک درب پپسی معروف است . در سوپرمارکت ها ، هایپرمارکت ها و رستوران ها برای خنگ نگه داشتن نوشابه و آب میوه ها استفاده می شود.

2.یخچال ایستاده قنادی :

فاصله طبقات آن با سفارش مشتری قابل تغییر است.و در مدل های پشت بسته یا دو طرف نماساخته شده است. این یخچال ها به شو کیک نیز معروف هستند.

3.یخچال ایستاده قصابی :

این یخچال ها دارای دو طبقه هستند. و برای آویز کردن لاشه گوشت دارای قلاب های آویز هستند.

4.یخچال ایستاده کبابی و جیگرکی

5.یخچال ایستاده لبنیاتی:

برای نگهداری انواع لبنات در سوپرمارکت ها و هایپرها استفاده می شود.

6.یخچال ایستاده نو فراست:

این یخچال فروشگاهی بدون برفک است.

آب سردکن صنعتی و اداری

آب سردکن صنعتی یکی از وسایل پر کاربرد در راه اندازی رستوران است. و هم چنین برای هر اداره ی مورد نیاز است.  در ادامه با ویژگی های آب سرد کن صنعتی آشنا می شویم. تا اگر قصد خرید این وسیله را دارید یک انتخاب عالی داشته باشید.

ویژگی های آب سرد کن صنعتی

داشتن وزن مناسب

امکان تطبیق دادن با دکوراسیون محیط

امکان متصل کردن آن با آب شیر

بدون نیاز به پر کردن منبع آن

برای خرید آب سرد کن چه نکاتی را در نظر بگیریم

اولین نکته در خرید یک آب سرد کن توجه به میزان مصرف انرژی است که باید در سطح پایین باشد. دومین نکته توجه به دمایی آب گرمی که آب سرد کن تولید می کند. سومین نکته توجه به گارانتی دستگاه می باشد و نکته آخر داشتن سیستم جالیوانی که یکی از مزیت های مهم آب سرد کن است.

دستگاه فالوده ساز

یکی از تجهیزات  سرمایشی با کابری خوشمزه دستگاه فالوده ساز است. که در کافی شاپ ها و بستنی فروشی ها برای درست کردن انواع فالوده ساده و رشته ای استفاده می شود این دستگاه ها در مدل  فالوده ساز کافی شاپ و فالوده ساز صنعتی در بازار موجوداست.

فالوده ساز کافی شاپ:

برای درست کردن فالوده های رشته ای در کافی شاپ  از این دستگاه ها استفاده می شود. جنس این دستگاه از نوع استیل ضد زنگ است  و در مقابل ضربه نیز بسیار مقاوم است . درب دستگاه های فالوده از جنس شیشه است. و بسیار کم صداست.

فالوده ساز صنعتی :

کابری این دستگاه برای بستنی فروشی های بزرگ است. ومی تواند تا40لیتر فالوده را هم به صورت رشته ای و هم به صورت ساده تولید می کند.

در خرید دستگاه فالوده ساز به چه نکاتی توجه کنیم؟

به میزان مصرف برق آن توجه کنید

ابعاد و اندازه این دستگاه را با توجه به نیاز و تعداد مشتریان خودانتخاب کنید

جنس بدنه این دستگاه استیل باشد تا ضد زنگ باشد

استحکام و مقاومت دستگاه  را در نظر بگیرید

بهتر دستگاهی را انتخاب کنید که حداقل صدای ممکن را داشته باشد

درب شیشه ای دستگاه دو جداره باشد

ضمانت و گارنتی پس از فروش دستگاه

 

 

 

 

 

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای