باربیکیو یا کباب پز
کباب پز یا باربکیو

کباب پز یا باربکیو

همه ما خاطرات تفریح کردن در طبیعت را با کباب های خوشمزه اش تجربه کرده ایم. اصلا رفتن به طبیعت بدون کباب خوردن مانند خوردن چایی بدون قند است. در گذشته برای درست کردن کباب تنها فقط یک راه وجود داشت استفاده از منقل یا درست کردن آتش که بتوان سیخ های کباب را روی آن گذاشت.  که کاری  زمان بر بود.  امروزه کباب پختن هم با کمک صنعت راحت شده است . آمدن دستگاهی به نام باربیکیو لذت خوردن کباب را حتی در آپارتمان های کوچک هم فراهم کرده است. در این مطلب می خواهیم شمارا با انواع باربکیوی های خانگی و نحوه خرید آنها آشنا کنید.

چگونه یک کباب پز یا باربکیوی مناسب انتخاب کنیم؟

خرید کباب پز و باربکیو مانند  هر وسیله دیگری به سلیقه و نیاز شما بستگی دارد. مثلاً اگر می خواهید در آشپزخانه خود کباب درست کنید بهتر است کباب پز بخرید. اما اگر عاشق طبیعت و خوش گذارانی از طبیعت زیبا و دوست داشتنی هستید. بهتر است که باربکیو خریداری کنید.

انواع کباب پز یا باربکیو

باربکیو در انواع مختلفی طراحی و ساخته می شود.شما با توجه و سلیقه نیاز خود می توانید از مدل‌های گازی ، زغالی، برقی ایستاده مدلی را انتخاب  کنید که مناسب منزل و نوع استفاده شما است. نوع ایستاده آن قابلیت تنظیم ارتفاع را دارد. مدل های برقی و گازی برای ساختمان های سرپوشیده یک انتخاب مناسب است.

باربکیوی گازی:

پرفروش ترین کباب پز در بازار است که با گاز شهری و خانگی کار می کند. وسیله ای مناسب برای آشپزخانه شماست.که می توانید در بالکن و حیاط خانه نیز از آن استفاده کنید. به راحتی تمیز می شود و هر موقع که هوس خوردن کباب را کردید به راحتی می توانید از آن استفاده کنید و اعضای خانواده را مهمان یک کباب خوشمزه کنید.

باربکیوی زغالی:

یک کباب پز محبوب که عاشقان زیادی دارد. ناخود آگاه ما عاشق آتش بوی چوب هستیم. کباب پز زغالی این امکان را به شما می دهد که کباب آتشی با طعم طبیعت بخورید. کباب پز های زغالی در دونوع ثابت و متحرک به فروش می رسند که با توجه به نیاز خود آن را انتخاب می کنید.

کباب پزبرقی:

دقیقاً مشابه نمونه باربکیوهای گازی هستند و به جای گاز از برق استفاده می کنند.

کباب پز زغالی و گازی :

اگر خانه ویلایی دارید. این کباب پز چند کاره مناسب ترین گزینه برای شماست. که می توانید در آلاچیق و پاسیو نیز از آن استفاده کنید.

انواع کباب پز گازی

کباب پز استیل:

این بابیکیوی زیبا ز جنس استیل و چدن است و در دو مدل ایستاده و رومیزی در بازار موجود است . ترکیب چدن در استیل باعث می شود گرما به طور متعادل به کباب برسد‌ کباب شما نسوزد.

باربکیوی نیمه استیل:

این کباب پز از آلیاژهای مختلفی مانند فولاد، استیل ، چدن و ورق گالوانیزه ساخته شده است.و مانند کباب استیل در دو مدل رومیزی و ایستاده طراحی شده است.

نکات مهم در خرید بابیکیو

جنس بدنه:

جنس بیرونی باربکیو باید ضدزنگ باشد تا بتواند در برابر رطوبت مقاومت کند. بهترین برند های باربکیو از جنس آلومینیوم یا استیل هستند. که ضد رطوبت و ضد زنگ می باشند. استیل برس خورده نوع از دیگری از باربکیو است که علاوه بر ضد زنگ بودن ظاهری زیبا نیزدارد.

جنس صفحه گریل:

عاملی که  سبب پخت غذا در باربکیو می شود صفحه گریل آن است که با نگه داشتن دما در خود باعث پخت غذا بدون شعله مستقیم می شود. از مدل های شبکه ای و مسطح برای طراحی صفحه گریل استفاده می شود که هریک از آنها کاربرد متفاوتی دارد.

جنس آهن:

در باربکیوی های ارزان جنس صفحه گریل از آهن است. که با روکشی از لعاب و تفلون پوشیده شده است. این مدل کباب پز از ارزان ترین باربکیوهای بازار است. که به مرور زمان براثر حرارت روکش تفلون صفحه گریل از بین می رود.

جنس استیل:

صفحه گریل با جنس استیل ضد زنگ است. و مقاومت بالایی در برابر حرارت دارو گزینه مناسب تری نسبت به نوع آهنی است.

جنس چدن:

باربکیو با صفحه گریل چدن بهترین انتخاب بر ای یک کباب پز فوق العاده است. ضد زنگ ، نگهداری حرارت بالا، طبخ سریع غذا و طعم بهتر غذاها و همچنین نظافت آسان چدن را بهترین انتخاب برای ساخت صفحه گریل کرده است.

 

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای